Mit tegyél, ha vízbe esik a mobilod?

Vízbe esett mobil

Mindenkivel előfordul, hogy a mobilja véletlenül beleesik a fürdőkádba, WC-be, mosogatóba, vagy patakba, tóba, folyóba. Ilyenkor nem kell egyből kidobni a telefont és elindulni beszerezni egy másikat, hanem néhány trükkel továbbra is használhatóvá tehetjük.

Legelőször egy gyors lista, hogy mit tegyünk egy ilyen esetben és mit ne!

Mit tegyünk ha vízbe esett a telefonunk:

  1. Azonnal kapcsoljuk ki!
  2. Vegyük ki a telefontokból, hogy tudjon szellőzni
  3. Távolítsunk el minden tartozékot (headset, stb,)
  4. Töröljünk le minden nedvességet a telefonról. Erre ideális a papírtörlő.
  5. Tegyük a telefont meleg, száraz helyre.
  6. Várjunk 48 órát mielőtt újra megpróbálnánk bekapcsolni
  7. Ha működik a telefon azonnal mentsük le az adatainkat a telefonról.
  8. Ha sós vízbe (pl. tenger), valamilyen vegyi anyagot (pl. tisztítószert) tartalmazó vagy szennyezett vízbe ejtettük a telefont, néhány percig csap alatt mossuk le. Ez elsőre furcsának tűnik, de só és egyéb vegyi anyagok korrodálják az elektromos berendezéseket, ami az áramkörök rövidzárlatához vezethet.

Mit NE tegyünk, ha vízbe esik a telefonunk!

  1. Ne csatlakoztassuk töltőre vagy más eszközhöz.
  2. Ne tegyük be a sütőbe, mikrohullámú sütőbe.
  3. Ne kezdjük el hajszárítóval szárítani.
  4. Ne tegyük a radiátor tetejére.
  5. Ne használjunk rizst a nedvesség kiszárításához. A rizsen található apró liszt szemcsék vízzel keveredve egy masszát képezhetnek a telefon belsejében.
  6. Ne rázzuk, ne forgassuk. Ha csak rövid ideig került vízbe a telefon, akkor vizet juttatunk a telefon száraz részeibe is.
  7. Nem nyomogassuk a gombokat.

Hogyan szárítsuk ki a telefonunkat.

A legfontosabb, hogy ne próbáljuk gyorsan kiszárítani a telefont. A gyors szárítás miatt pára alakulhat ki a telefonban és a melegítés befejezése után újra nedvesség csapódik ki a telefon belsejében. A teknősbéka példáját követve itt is a lassú és kitartó nyeri a versenyt.

Szükség van egy meleg és száraz helyre, ahol alacsony a páratartalom. Nyári napokon a szabadban is hagyhatjuk,de ne érje napsütés. Jó választás lehet, ha a bekapcsolt asztali lámpa alatt hagyjuk a telefont, úgy hogy ne forrósodjon fel.

Egy ideális világban mindig van otthon szintetikus párátlanító. Ne csodálkozz, ha elsőre nem tudod miről van szó. Szinte mindennap találkozhatunk a leggyakrabban előforduló formájával, ami a szilikagél párna. Ezek általában elektronikai eszközök csomagolásában fordulnak elő. A szilikagél többször is újrahasználható ha sütőben 120 C fokon egy órán át melegítjük. A szilikagél párnákat és a telefonunkat pakoljuk be egy jól záródó zacskóba, és hagyjuk benne 24 órán keresztül, hogy minél több nedvességet felvegyen.

Megelőző lépéseket is tehetünk, ha vízmentes tokot használunk a telefonunkhoz.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük